fbpx

Kategori

Yayın

13/03/2023

Etiketler

Paylaş

2023 MAYIS FESTİVALİ İÇİN YERİNİZİ AYIRTIN

Papillon Hotels’de Muhteşem Mayıs Tatili Mayıs ayı Antalya’da deniz ve güneşin henüz daha aşırı sıcaklarla bunalmadan çıkarabileceğiniz, havanın 20 derece üzerine, deniz suyu sıcaklıklarının 22 derecelere çıktığı, Antalya’nın en güzel ayıdır. Bizler de Mayıs tatili için Antalya’yı düşünenlere Papillon Hotels olarak bu muhteşem Mayıs 1-10 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan Papillon Mayıs Festivali programını hazırladık. MayFest programında 58 kişilik kadrosu ile muhteşem...

Diğerini Keşfet

MARTINI BAR'da Unutulmaz Bir Gece, Guest Bar SHIFT!

Papillon Hotels’de Muhteşem Mayıs Tatili

Mayıs ayı Antalya’da deniz ve güneşin henüz daha aşırı sıcaklarla bunalmadan çıkarabileceğiniz, havanın 20 derece üzerine, deniz suyu sıcaklıklarının 22 derecelere çıktığı, Antalya’nın en güzel ayıdır. Bizler de Mayıs tatili için Antalya’yı düşünenlere Papillon Hotels olarak bu muhteşem Mayıs 1-10 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan Papillon Mayıs Festivali programını hazırladık. MayFest programında 58 kişilik kadrosu ile muhteşem sahne şovu Wonderland’den futbol turnuvalarına pek çok etkinlik sizleri bekliyor.   

Papillon MayFest: Yaz İçin Harika Bir Başlangıç

Papillon Hotels olarak harika bir Mayıs tatili arayanlar için MayFest kapsamında özel etkinlikler hazırladık. Şov ve partilerin yanı sıra FIT Club konseptimizde YOGA, Pilates, Zumba ve diğer aktivitelerden Papy Kids Sports Academy ve çocuk futbolu turnuvasına kadar birçok aktivite mevcut!
 • Wonderland: Alice Harikalar Diyarında’dan esinlenilen, akrobatik performanslarla süslenen Wonderland!: Wonderland müzikali, MayFest’e özel tüm Papillon otellerine geliyor. 1-10 Mayıs tarihleri ​​arasında otellerimizde yerinizi ayırtın, muhteşem bir Akdeniz ortamında Harikalar Diyarı müzikalini izleyin!
 • Papy Çocuk Futbol Turnuvası: 5-6 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan Papy Çocuk Futbol Turnuvası’na 7-12 yaş arası çocuklar katılabilir. Finale kadar tüm maçlar 3 otelimizde oynanacak ve finaller 7 Mayıs’ta Papillon Belvil’de yapılacak.
 • Papillon FIT CLUB:Mayıs tatilinde ruhunuzu ve bedeninizi tazelemek için şimdi çok daha fazla seçeneğiniz var! Papillon Hotels FIT CLUB ile muhteşem bir tatilin keyfini yaşarken Yoga, Pilates, Cardio ve farklı workout seçenekleri ile vücudunuzu ve ruhunuzu zinde tutun. Sertifikalı eğitmenler eşliğinde verilecek pek çok ücretsiz eğitimin yanı sıra dileyenler için vücut geliştirme, golf ve tenis gibi sporlar için ücretli özel ders seçenekleriyle FIT CLUB spor ile dolu bir tatili size sunuyor.
 • Papy Kids Spor Akademisi: Çocuklar Papy Kids Sports Academy’de yüzme, tenis ve futbol gibi branşlarda uzman eğitmenlerin gözetiminde ücretsiz grup dersleri ve ücretli bire bir özel dersler alabilecekler! #webelieve mottosu ile genç sporculara ve onların gelişimine olan inancı yansıtan ruhu ile Papy Kids Sports Academy Mayıs ayında hizmetinizde olacak!
    

Yoga, Pilates, Kangoo Jump ve çok daha fazlası ile Papillon FIT Club!

Yeni Papillon FIT Club konseptimiz bu Mayıs’ta başlıyor! Mayıs tatili boyunca Belek’in güzel doğası arasında Yoga, Pilates gibi birçok aktivite ruhunuzu ve bedeninizi tazeler! Hatha Yoga’dan Yin ve Ashtanga Yoga’ya, Ball Workout’tan Foam Roll Workout’a kadar çeşitli yoga ve pilates egzersizleri sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde tüm yaz boyunca sizlerle olacak.  

Papy Kids Futbol Turnuvası

7-12 yaş arası tüm çocukları MayFest kapsamında Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak Papy Kids Futbol Turnuvası’na bekliyoruz. Turnuva boyunca finale kadar olan tüm maçlar 3 otelimizde de oynanacak olup finaller 17 Temmuz’da Papillon Belvil’de yapılacaktır. Final karşılaşması için takımların Papillon Belvil’e transferi sağlanacaktır. 

Sahne Şovları

Mayıs tatili boyunca birbirinden etkileyici sahne şovları için bu yıl da 1-10 Mayıs arasındaki MayFest’e sizleri bekliyoruz.
 • Wonderland
 • M. Jackson Starwalker
 • Fairytale
 • Hürrem Sultan
 • Mongolian State Circus
 • TODES
 • Grange Band Concert
 • Fire of Brasil
 • Dance of the World
 • Moscow State Circus
 • White Part
 • Wonderland Party
 • Live Disco Party
 • Latino Party
 • Karaoke Party
     

Antalya’da Mayıs Tatili

Mayıs Antalya’da hem deniz hem de hava sıcaklıklarının 20 derecenin üzerine çıktığı, serin bir deniz keyfi yaşamak isteyenler için en ideal aydır. Antalya’da deniz suyu sıcaklıkları Haziran ile birlikte 25’e, Temmuz ayında ise 28 derecelere ulaşır. Antalya’da Temmuz ayı için kaydedilmiş en yüksek deniz suyu sıcaklığı ise 34.1 derecedir. 
JanuaryFebruaryMarchAprilMayJuneJuly
Avg. Sea Temp. (°C)10.310.912.715.920.324.528.2
Max. Sea Temp. (°C)14.815.417.821.225.930.234.1
 Yağmurlar da Mayıs ayı ile birlikte bir mola verir. Ocak ayında 212 mm olan yağmur istatistikleri Mayıs ayı ile 29’a düşer. Ortalama yağmurlu gün sayısının sadece 3 olduğu Mayıs ayı Antalya’nın meşhur sıcakları bastırmadan güneşli bir Akdeniz kaçamağı için en ideal zamandır.Küresel ısınmanın da etkisiyle her geçen yıl daha da sıcak geçen yıllar uzun dönemli istatistiklerin çok üzerinde hava sıcaklıklarının da oluşmasına sebep vermektedir. Accuweather istatistiklerine göre 2019 yılı Mayıs ayında ortalama hava sıcaklıkları uzun dönem istatistiklerinin oldukça üzerinde gerçekleşmiş, hatta 31 Mayıs 2019’da 35 dereceye ulaşmıştır. [1] 

MayFest’in Tarihçesi

MayFest (MaiFest, Hıdırellez, Maypole) farklı kültürlerde Nisan sonu ile Mayıs başı arasında kutlanan, doğanın uyanışının sembolize edildiği festivallerdir.
 • Almanya’da Maifest olarak bilinen kutlamalarda şehirler ve köyler renkli bezler ve çiçekler ile süslenir. Bazı bölgelerde ateşler yakılır, Mayıs kralı ve kraliçelerinin seçildiği yarışmalar düzenlenir. Maibaum olarak geçen Mayıs direkleri genelde pazar yerlerine kurulur ve yerel halk bu direklerin etrafında dans eder. Maibaum geleneklerinden birisi de üzerine kurdeleler ve renkli bezler bağlanmış Mayıs ağacıdır. Bu gelenek Hıdırellez’deki dilek ağacı ile benzerlikler göstermektedir. [2]
 • Cermen kültürünün etkili olduğu bazı ülkelerde, İsveç’te ve Birleşik Krallık’taki İskoçya ve Galler’de MayPole adı verilen üzerine kurdele bağlanmış bir direğin etrafında dans edilen Mayıs kutlamaları bulunmaktadır. [3]
 • 6 Mayıs günü Türkiye’de ve Türki Cumhuriyetlerde Hıdırellez ismi ile bilinir ve 8 Kasım’da başlayan kış mevsiminin bitip yazın başladığı gün olarak kutlanır. Miladi takvimdeki 6 Mayıs günü Osmanlı döneminde kullanılan Rumi takvimde 23 Nisan’a denk gelmektedir. 23 Nisan-6 Mayıs arasında benzer günler Ortodoks Hristiyanlarca Aya Yorgi, Katoliklerce de St. Georges Günü olarak kutlanmaktadır. [4]
 • 1 Mayıs İşçi Bayramı olarak Türkiye de dahil dünyanın pek çok ülkesinde resmi tatil olarak kutlanmaktadır. Mayıs tatili Rusya’da 1-5 Mayıs tarihleri arasına denk gelmekte ve resmi tatil olarak kutlanmaktadır.
 

Kaynaklar:

[1] Accuweather 2019 Mayıs Antalya: https://www.accuweather.com/en/tr/antalya/316939/may-weather/316939?year=2019 [2] Maifest: https://germanfoods.org/german-food-facts/spring-love-and-may-pole-robbery/ [3] Maypole: https://en.wikipedia.org/wiki/Maypole [4] Hıdırellez: https://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B1d%C4%B1rellez
OTEL SEÇİNİZ
GİRİŞ
ÇIKIŞ
ODA
YETİŞKİN
ÇOCUK