PAPILLON HOTELS

YEŞİL TEDARİK POLİTİKASI

PAPILLON HOTELS olarak tedarik zinciri yönetiminde;

 • Tedarikçilerimizin/çözüm ortaklarımızın; Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri, Ecofriendly, Ecomark gibi uluslararası düzeyde kabul görmüş çevre ve sürdürülebilirlik sertifikalarına sahip olmasına ve çevre mevzuatlarına uymalarına önem veririz.
 • Yiyecek, içecek, inşaat malzemeleri ve sarf malzemeleri dahil olmak üzere çevresel açıdan sürdürülebilir tedarikçilere ve ürünlere öncelik verir, periyodik olarak denetimlerini gerçekleştiririz.
 • Tedarikçilerimizin, doğal kaynakları ekosisteme zarar vermeden kullanıyor olmasını dikkate alırız.
 • Yapılan tüm satın alma faaliyetlerinde hayvan haklarını gözetir, yaban hayat türlerinde, kullanımlarının sürdürülebilir olmasına, yerel/bölgesel ve uluslararası yasalara uygun olmasına dikkat ederiz. İstilacı ve tehdit altındaki türlerin avlanma yasaklarına uyan tedarikçilerle iş ortaklığı yapar, yasak olan ürünleri tedarik etmeyiz.
 • Özellikle ahşap, kağıt, balık, diğer gıdalar ve vahşi doğadan gelen ürünler açısından çevre sertifikalı ürünler ve tedarikçileri tercih ederiz. Sertifikalı ürünlerin ve tedarikçilerin mevcut olmadığı yerlerde, büyüme veya üretimin kökeni ve yöntemlerini araştırır, dikkate alırız.
 • Tesislerimizde atıkları en aza indirmek için gıda dahil sarf ve tek kullanımlık malların satın alınmasını ve kullanılmasını dikkatle yönetir, yeniden kullanılabilir, iade edilebilir ve geri dönüştürülmüş ürünleri tercih ederiz.
 • Tedarikçilerimizin atıklarını en aza indirmek ve doğru yönetmek için çalışıyor olmasına, ürün ambalajlarında daha az ambalajlamaya veya dökme ambalajlama alternatifleri sunuyor olmasını isteriz.
 • Faaliyetlerimizde çevreye minimum zarar veren, daha az enerji harcayan ürünlerin satın alımına dikkat eder, satın alınan ürünlerin lojistik ve depolama süreçlerinde de çevreye daha az zarar vermesi için yerel/bölge halkına ait işletmelerden satın alım yaparak hem maliyetlerin hem de emisyon oranlarının düşürülmesini hedefleriz.
 • Yerel girişimcilerin; bölgenin doğasına, tarihine ve kültürüne dayanan sürdürülebilir ürün ve hizmetlerin geliştirilmesini ve satışını desteklemekteyiz.
 • Adil ticaret ilkesiyle; rüşvet, yolsuzluk, çıkar çatışmasına müsaade edecek durumlardan kaçınır, her alanda yasal mevzuata ve ticari etik kurallarına uygun çalışan iş ortaklarına öncelik veririz. Bu kapsamda satın alınan mal ve hizmetlerin oranlarını ölçerek yönetiriz.
 • Tüm iş ortaklarımızın fikri mülkiyet haklarını koruruz.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ,

Papillon Hotels’in, papillon.com.tr dışında bir web sitesi, aşağıdakinin dışında call center numarası  bulunmamaktadır.

Belirtilenler dışındaki hiçbir call center numarası ve sosyal medya hesabına itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Otellerimize ait sosyal medya adreslerimiz iletişim bölümünde inceleyebilirsiniz.